Montáž tažných zařízení

Tažná zařízení

Provádíme montáž tažných zařízení značek SVC, Bosal, Hook.

Ceny na dotaz. Cena se vždy vypočítá na základě aktuální ceny od dodavatele, doby a složitosti montáže (nové vozy např. mají řídící jednotku tažného zařízení apod.)

Tažná zařízení mají všechny potřebné certifikáty a pro zápis do TP stačí pouze zajít na dopravní inspektorát, kde Vám na základě námi vystavených dokladů bude tažné zařízení zapsáno do technického průkazu vozu.

 

TYPOVÝ LIST – NOVĚ POTVRZENÍ O MONTÁŽI

Typový list je důležitá součást tažného zařízení a slouží jako potvrzení montáže tažného zařízení pověřeným pracovištěm. Typový list již nepotvrzuje platné Schválení technické způsobilosti typu výbavy vozidla k provozu na pozemních komunikacích a osvědčení Atestem 8SD MDČR. Tato povinnost byla Ministerstvem dopravy pro tažná zařízení schválená podle příslušných předpisů EU nebo mezinárodní smlouvy, kterou je ČR vázána (směrnice 94/20/ES a předpis EHK/OSN č.55) zrušena k 1. lednu 2016. Každý náš zákazník dostane k zakoupenému tažnému zařízení TYPOVÝ LIST , jehož vzor a seznam montážních pracovišť jsou úředníkům oborů dopravy přístupné na stránkách Ministerstva dopravy. Náhradní typové listy prokazující schválení tažného zařízení na vozidle již namontovaného, z výše uvedených důvodů nevystavujeme. V takovém případě je nutná návštěva a kontrola na STK.

Do typového listu se zapisuje objednací číslo, údaje o vozidle, parametry tažného zařízení a potvrzení o montáži. Firma certifikovaná naší společností jako „Pověřené montážní pracoviště“, zapíše dále datum, místo, jméno mechanika a číslo pověření. Seznam certifikovaných pracovišť v blízkosti Vašeho bydliště naleznete na našich internetových stránkách nebo Vám jej na požádání rádi poskytneme. S vyplněným typovým listem a požadovanými doklady (viz. níže), navštívíte odbor dopravy Vašeho místně příslušného dopravního úřadu a tam Vám tažné zařízení bez další kontroly na Stanici technické kontroly (STK) zapíší do technického průkazu vozidla.

Rozhodnete-li se namontovat tažné zařízení svépomocí nebo v servisu bez pověření k montáži, můžete tak učinit. Po montáži je nutné s vozidlem navštívit STK. Technici prověří typovou vhodnost tažného zařízení pro vozidlo, značku schváleného typu a správnost montáže, včetně zapojení a funkčnosti elektropřípojky. Na základě kontroly obdržíte protokol STK, který pak předložíte při přihlášení. V tomto případě typový list nepotřebujete.

Servisní technik:                                                                                                                              Telefon: +420 720 940 900